Середа, 6 Липня, 2022
додому Розваги Чим щасливіші люди живуть, тим простіше вони одягаються | Батяр

Чим щасливіші люди живуть, тим простіше вони одягаються | Батяр

Законодавець французької моди Ів Сен-Лоран колись сказав, що найважливіше в жіночому одязі – жінка, яка його носить. А Коко Шанель неодноразово підкреслювала, що мода – це те, що виходить з моди. Мода проходить, але стиль залишається. Стиль як почерк людини. Людину, яка лише краєм ока дивиться на тенденції моди. Тому що не в цьому щастя. Далеко не в цьому:

Індекс щастя і манера одягатися
Чим щасливіше люди живуть, тим простіше вони одягаються. До цього несподіваного висновку мене підштовхнув щорічний звіт ООН про рівень щастя у світі.

З 2011 року щорічно проводиться дослідження світового щастя. Так, не смійтеся. Серйозні вчені розробили технології, і тепер вимірюють у людей в різних країнах рівень їх об’єктивного добробуту, а також їх власну суб’єктивну оцінку того, наскільки хороше їхнє життя. А потім порівнюють показники та складають рейтинг країн за рівнем щастя їх громадян.

Зараз перша десятка щасливих країн виглядає так:

1. Норвегія
2. Данія
3. Ісландія
4. Швейцарія
5. Фінляндія
6. Нідерланди
7. Канада
8. Нова Зеландія
9. Австралія
10. Швеція

У тому ж складі, тільки міняючись місцями всередині першої десятки, ці країни лідирували й в минулі роки.

Знаєте, що об’єднує ці країни? Крім того, що там дуже високий рівень життя, приголомшливі соціальні стандарти й взагалі майже все ідеально. З точки зору модного блогера, всі ці країни об’єднує надзвичайно просте, без вишукувань ставлення місцевих жителів до одягу!

odyah

Країни-законодавці світової моди й стилю; країни, на вулицях яких стріт-стайл фотографи вихоплюють один за іншим ідеальні модні образи; країни, в яких кожна друга студентка виглядає як ікона стилю – бовтаються в четвертій десятці світового рейтингу щастя. Франція на 32 місці, Іспанія на 37. Італія, де кожна дитина (будь-якої статі) від народження знає, як правильно підвертати штани – взагалі на 50 місці! Зі 157 досліджених країн, тобто майже в третини країн на Землі люди живуть щасливіше, ніж італійці!

А що в щасливих країнах?

А там ніхто не заморочується тим, на скільки міліметрів підвертати штани згідно з останніми постановами журналу VOGUE. Носять те, в чому комфортно, і не особливо паряться, стильно це чи ні. Джинси / майки, кеди / кросівки, светри й парки. У якийсь Данії чи Голландії йде попереду пара – і не відразу зрозумієш, хто з них хлопчик, хто дівчинка, настільки однаково вони одягнені.

Деякі мої знайомі чоловіки були б страшно незадоволені тим, як одягаються жінки, наприклад, у Швеції. «Нема на що дивитися», – сказали б вони. «Це хіба жінки?», – сказали б вони. Але ось парадокс, судячи з результатів дослідження, Швеція – це дуже щаслива країна. Значить, ці жінки не відчувають себе нещасними від того, що вони не носять спідниців-олівців і не несуться з раннього ранку на роботу на 10-сантиметрових підборах, з укладанням і повним макіяжем. І більш того, чоловіки в цих країнах теж явно не відчувають нестачі щастя від того, що їх жінки не виглядають 24/7 як експонат на виставці досягнень світової фешн-індустрії.

Можливо, для щастя зовсім не обов’язково слідувати модним трендам і ретельно підбирати форму спідниці до типу фігури?

Можливо, можна бути щасливою і в простому одязі без викрутасів?

Може, коли людина відчуває себе щасливою, захищеною і спокійною, коли їй не треба щодня комусь щось доводити та щосили демонструвати свій (часто уявний) статус – то такій людині в джинсах і светрі дуже навіть зручно насолоджуватися життям?

Наприклад в Ізраїлі, де навіть жінок призивають в армію, і вони надзвичайно розслаблено одягаються. Так ось, Ви не повірите, але Ізраїль в міжнародному рейтингу щастя – на 11 місці. Відразу після першої десятки.

А Ви як думаєте, загальний рівень щастя і задоволеності життям впливає на те, як ми одягаємося? Або це просто збіг?

Новини від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також: Скільки ти коштуєш? | Мудра притча

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments