Субота, 21 Травня, 2022
додому Розваги Бути леді або джентльменом не всі можуть | Хоча різниця у дрібниці

Бути леді або джентльменом не всі можуть | Хоча різниця у дрібниці

Одна письменниця давним-давно приїхала в Лондон. І побачила, даруйте, громадський туалет – окремо розташована будівля з двома входами. Над кожними дверима був напис: “Вхід для жінок безплатний. Для леді – один пенс”, “Вхід для чоловіків безплатний. Для джентльменів – один пенс”. Поки здивована письменниця стала роздумувати про відмінність леді від жінок, до неї підійшов поліціянт і делікатно запитав, чи не дати їй пенс. Може, у неї проблема з дріб’язком, так він готовий прислужитися леді, як справжній джентльмен.

Ось вже дійсно, дивні вони, ці «манірні» англійці. Але в цій історії є глибокий сенс: леді й джентльмени завжди платять за себе. Чи не біжать, пхаючи інших ліктями, щоб схопити щось задарма, навіть якщо можна це зробити. Чи не користуються безплатний, якщо в змозі заплатити. І завжди дякують за послугу, нехай навіть ніхто не вимагає подяки. Вони не звикли користуватися “халявою”, справжні леді та джентльмени. Чи не тому, що їх змушують платити. А тому, що плата за послугу або за річ дозволяє зберегти почуття власної гідності. Самоповага. Іноді всього лише пенс потрібно віддати. Але одні не платять навіть дрібну монетку. А інші вважають за свій обов’язок заплатити за себе. Віддячити, розрахуватися, дотримати негласні правила, навіть якщо це ніхто не побачить і не оцінить. Та ще делікатно допоможуть тому, хто опинився в скрутному становищі.

ledi y dzhentlmen

Бути чоловіком або жінкою можуть всі. Ніяких зусиль зазвичай докладати не треба. А ось бути леді або джентльменом не всі можуть. Хоча різниця іноді в дрібній монеті, яку можна віддати. А можна зберегти або просто забути заплатити. Але з цього дріб’язку починається наша самооцінка. Самоповага і повага до інших людей…

Є один простий спосіб підняти самооцінку – заплатити, якщо можеш заплатити. Віддячити, якщо можеш віддячити. Навіть якщо плату і подяку не вимагають і не чекають. Леді та джентльмени завжди платять за себе.

Новини від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також: Шукайте своїх людей | Потрібно тільки підняти голову

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments