Вівторок, 9 Серпня, 2022
додому Життя Безлюдне "Морське око" Карпат | Синевир в період карантину

Безлюдне “Морське око” Карпат | Синевир в період карантину

Синевир — найбільше озеро українських Карпат, розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Озеро вже скучило за людськими кроками, звуком клацання фотоапаратів і захопливими вигуками.

Найбільше і найглибше високогірне озеро України теж з нетерпінням чекає закінчення карантину, а працівники заповідника тим часом пропонують помилуватися фото його величі й неймовірно захопливої краси. Повідомляє lviv1256.com.

Прогулюючись стежкою, можна милуватися красою і неповторністю озера Синевир. Але лише після карантину.

озеро

Краєвиди відзначаються надзвичайною мальовничістю й величністю. Стрімкі схили, вкриті стрункими ялинами, вік яких становить 140—160 років, спадають прямо до водної поверхні. Посередині озера розмістився, немов зіниця блакитного ока, невеликий острівець площею всього кілька метрів. Звідси і народна назва озера — Морське Око.

доріжка

Озеро Синевир площею 4-5 га утворилося внаслідок перекриття гірського потоку кам’янистими породами після землетрусу 10-11 тисяч років тому. Поповнюється поверхневими та атмосферними водами, з нього витікає невеликий струмок (басейн р. Тереблі).

синевир

Через розміщений посередині острівець, який нагадує зіницю ока, в народі Синевир називають Морським оком.

морське око

По дорозі завітайте також до Реабілітаційного центру бурого ведмедя

Реабілітаційний центр бурого ведмедя розташований неподалік від озера – на Синевирській поляні. До реабілітаційного центру веде вказівник, який видно ще з дороги між селами Синевир і Синевирська поляна. Також орієнтиром є зелений паркан. Щоб потрапити до реабілітаційного центру треба від дороги піднятися десь 300 метрів вгору.

За 9 років свого існування Реабілітаційний центр став магнітом для туристів. Він притягує на Міжгірщину (Закарпаття) сотні тисяч гостей і дає місцевим жителям можливість заробляти вдома і не їхати за кордон. А для понад 30 ведмедів центр став справжнім порятунком.

ведмідь

Подивитися на бурих ведмедів можна з 9:00 до 18:00. Вартість вхідного квитка для дорослих коштує близько 20 гривень, а для школярів та студентів – дешевше.

Батяр у Telegram:point_right: https://t.me/lvivbatyar

На основі: http://lviv1256.com/news/u-merezhi-z-iavylys-foto-bezliudnoho-ozera-synevyr/

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments