Андрій Садовий

Біографія 

Дата народження – 19 серпня 1968 року.

Андрій Іванович Садовий – український політик, громадський діяч, бізнесмен, міський голова Львова. Андрій Садовий користується великою підтримкою львів’ян та вважається одним з найбільш рейтингових політиків в Україні. Політик вважає Львів молодіжною столицею та першим запровадив грошову винагороду за успішне складання ЗНО.

Освіта

У 1987 році Андрій Садовий закінчив Львівський технікум радіоелектроніки. Три наступні роки проходив військову службу та отримав звання старший сержант. Закінчив Львівську політехніку, здобувши 1995 року кваліфікацію інженера електронної техніки. Пізніше здобув кваліфікацію економіста за спеціальністю «Фінанси і кредит», а у 1999 році Садовий закінчив Академію державного управління при Президентові України.

Сім’я

Дружина політика за освітою мистецтвознавець. Пара побралась, коли Катерині було 26 років. Зараз подружжя виховує п’ять синів: Івана, Тадея, Михайла, Йосипа та Антонія.

Бізнес

Андрій Садовий розпочав свою трудову діяльність на підприємстві «Львівприлад». Пізніше заступник директора Львівського відділення Фонду соціальної адаптації молоді при Кабінеті Міністрів України.

У 1993 році разом з колегами  Олександром Кривенком та Ігорем Копистинським  заснували у Львові радіостанцію «Люкс», котра успішно функціонує і до сьогодні.

У січні 2006-го запустив новий телепроєкт — канал новин «24».

Безпосередньо перед початком своєї  виборчої кампанії у 2006 році переписав всю медіавласність на дружину – Катерину Кіт-Садову.

Медіабізнес Андрія Садового за роки на посаді мера міста Львова значно розширився. На сьогодні туди увійшли радіостанції Lux FM (Львів), Lux FM (Київ), Радіо і ТБ 24, сайти Zaxid.net, Football24.ua і рекламне агентство «Люкс».

Скандали

Причина розпуску київської фракції “Самопоміч” – корупція. У медіапросторі тоді говорили, що один з членів об’єднання незаконним шляхом заволодів земельною ділянкою у розмірі 1,4 га. Колеги шахрая підтримали злочинний план внаслідок чого після викриття їм не залишалось нічого іншого як саморозпуск фракції.

Також неодноразово Садового звинувачували у приховуванні коштів з декларації. Найбільш резонансним питанням для мера було і залишається питання львівського сміття. Його звинувачували у бездіяльності та халатності, яка призвела до загибелі трьох пожежників під час пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі.

У 2017 році був пік проблеми утилізації сміття. Саме тоді місто буквально загрузло в смітті, а по вулицях бігали щурі та миші.

Новини від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!