Середа, 6 Липня, 2022
додому Життя 4 помилки, які здійснюють жінки, прагнучи стати ідеальною матір'ю

4 помилки, які здійснюють жінки, прагнучи стати ідеальною матір’ю

Прописна істина: кожна мама хоче для своєї дитини найкращого, а тому намагається робити все «правильно і добре». Особливо коли справа стосується первістка. Часто це закінчується тим, що вона просто втрачає себе в нескінченній низці спроб зробити все ідеально. Мелія – ​​професор психології, автор бестселерів про психологію успіху і відповідальне батьківство – не з чуток знає, як непросто буває мамам. Дивлячись на фото, складно повірити, що Марині 72 роки, її доньці – 35, а синам – 44 і 48 років. У наступному році вони з чоловіком відзначать 40-річчя спільного життя.

БАТЯR c захопленням дивиться на щасливу, міцну і гармонійну сім’ю і, звичайно ж, жадаємо слушних порад на найактуальніші теми. Наприклад, хочемо дізнатися, як не втратити себе в материнстві. Виявилося, є типові помилки, про які краще знати заздалегідь, ніж потім по осколках збирати своє життя.

Помилка № 1: Намагатися стати ідеальною

Не треба намагатися бути ідеальними. Будьте досить хорошими, будьте вірні собі й встановленої лінії поведінки. У британського педіатра і дитячого психоаналітика Дональда Вудса Винникотта є ідея про «досить хорошу матір». Чим відрізняється «досить хороша мати» від ідеальної?

 • «Достатньо хороша мама» уважно ставиться до бажань малюка, намагається робити все можливе, щоб йому було добре, відчуває, що йому потрібно наразі. Якщо говорити про немовлят, то їм турботи потрібно не дуже багато і не занадто мало. Кожна дитина потребує відгуку, який «зроблений за його міркою», а не в тому, який описаний навіть в самих хороших книжках.
 • «Досить хороша мати» не прагне задовольняти потреби дитини негайно і при будь-яких обставинах, вона не потурає йому у всьому. Така мама не служить дитині, а любить її, спілкується з нею і при цьому не забуває про себе, про свої справи й прагненнях, про інших членів сім’ї. Вона здатна поступово знижувати ступінь опіки, допускати паузи між криком немовляти й своєю відповіддю, знаючи, що з певного етапу це теж необхідно для його розвитку.

Коли ми не прагнемо бути ідеальною мамою, а приймаємо ідею про «досить хорошу матір», знижується наш рівень стресу, ми відчуваємо себе вільніше.

Помилка № 2: Займатися тільки дитиною і не мати своєї справи

Я велосипедистка, п’ятиразова чемпіонка країни, майстер спорту міжнародного класу, тому, коли у мене народилася перша дитина, я брала його з собою на спортивні збори. Коли народився другий син, писала дисертацію, потім брала їх з собою на роботу. Я завжди займалася справою, тому що впевнена: важливо, щоб діти мали перед собою модель життєвого успіху.

 • Віддайте дитині тільки перший рік життя. В цей рік закладається буквально все: інтелектуальні здібності, життєстійкість, вміння спілкуватися. Саме в цей час потрібна любляча і чуйна мама, тоді малюк буде розвиватися і відчувати довіру до світу. У перший рік ми даємо дитині запас міцності на все життя.
 • Знаходьте можливість жити власним життям. Дітям потрібна мама, на яку вони можуть рівнятися. Не просто замотана жінка, яка ходить і ниє, що все набридло, а успішна, що стежить за собою, цікава жінка. Тоді й дорослі діти будуть із задоволенням з вами спілкуватися. Часто ми чуємо: «Сучасні діти не потребують авторитети». Це не правда. Вони ростуть, розвиваються, значить, у них є потреба в тому, щоб за кимось слідувати, з когось брати приклад і просити поради, коли вони не знають, як вчинити.

Помилка № 3: Намагатися все встигати

У наш час до мамів пред’являється занадто багато вимог: вони повинні мати гідну роботу, стежити за новинками в галузі культури, спілкуватися з друзями, підтримувати фізичну форму, мати захоплення – одним словом, бути в тренді. І при цьому залишатися хорошими батьками. У спробах встигнути все і відразу легко перегоріти, адже все встигнути неможливо. Звідси постійне почуття провини, втома, дратівливість. Як любити дитину, коли немає часу і сил? Зробіть свою любов до дитини дієвою. Справа не в кількості витраченого на дитину часу, а в якості вашого спілкування.

 • Не потрібно «нестримної» турботи. Батьківська турбота якраз в тому і полягає, щоб дитина навчилася піклуватися про себе сама: зібрати портфель, попрасувати одяг на ранок, приготувати просту їжу. Так ми зможемо виростити НЕ інфантильного, а впевненого в собі, рішучої людини. Важливо не бути з дитиною щохвилини, а приділити йому трохи часу, головне – дати відчути дитині, що цей час належить тільки їй.
  А решту часу можна витратити на себе, свій розвиток, роботу, інтереси.
 • Відповідальності – так, гіперопіки – немає. Буває, мами починають всюди ходити зі своїми дітьми й змушують їх відчувати себе ніяково. Треба знайти золоту середину, щоб тримати руку на пульсі й відпускати її, якщо ситуація дозволяє.
 • Поважайте дитину. Чи не кричіть, не принижуйте, спілкуйтеся спокійно і на рівних, без спроб нав’язати свою думку і підпорядкувати своїй волі, співпрацюючи, а не маніпулюючи.
 • Довіряйте дитині. Багато батьків хочуть знати про дітей все: читають особисте листування дитини або підслуховують телефонні розмови, а потім жахаються їх змістом і стилем. Моє перше запитання до таких батькам: «А навіщо ви туди полізли?» Батькам треба знати тільки те, що дійсно необхідно: добре дитині або погано і чому. Ми повинні заглиблюватися в суть того, що відбувається, а не сліпо контролювати. Тоді й час для себе звільниться.

Отже, щоб любити дитину, коли немає часу і сил, досить дотримати 4 правила. Всі вони взаємопов’язані: відповідальність передбачає турботу і повагу, а повага – знання.

Помилка № 4: Присвячувати своє життя дітям

Ніколи й нікому не можна присвячувати своє життя. Ні чоловікові, ні дитині – взагалі нікому. Це погано не тільки для вас, але і для тієї людини, якій ви це життя присвятили. Ви кладете на його плечі непосильну ношу, це просто несправедливо стосовно іншого, тим більше щодо дитини.

 • Своє життя присвячуйте собі. Тоді й діти, дивлячись на вас, будуть бачити модель життя, по якій вони повинні жити. Це краще за будь-яке виховання.
 • Не вимагайте подяки. Чи не дорікайте дітям за те, що довелося щось залишити заради них. Фрази: «Я вам усе своє життя присвятила» і «Якби я вас не народила, то була б уже (потрібне вставити)» жахливі.

Щаслива і спокійна мама може дати дитині головне, в чому він потребує, особливо в перші місяці життя, – спокій, відчуття безпеки, близькість, увагу і любов. А ідеал? На то й ідеал, що він недосяжний.

Більше цікавого від “Батяр” в Facebook та Instagram. Підписуйтесь!

Читайте також: 30 звіряток, яких прикрасили до Різдва, а вони й не очікували

Пан Василь
Пан Василь
Активний новинач зі Львова. Галичанин, натхненний старовинним містом Лева. Живу за трьома принципами: знати, любити, і жартувати.

Most Popular

Recent Comments