П’ятниця, 20 Травня, 2022
додому Книги 28 травня помер видатний львів'янин - Іван Франко | ФОТО

28 травня помер видатний львів’янин – Іван Франко | ФОТО

Іван Франко прожив неповних 60 років, з них понад 40 займався активною творчою діяльністю. У практичному підсумку ці 40 років – це 6000 творів. Це означає, що кожних два дні з-під пера письменника виходив новий твір, який міг бути віршем чи новелою, або й повістю, романом чи монографією. Про це пише galinfo.

За час активної творчої діяльності Франка в нього вийшло 220 окремих видань, це означає, що кожного року Франко видавав 5-6 книжок. Серед сучасних письменників таких титанів немає, а колосальна працездатність Франка просто вражає.

франко

Іван Франко став першим українським письменником, який почав заробляти на життя пером. Попри усталену думку, що Франко все життя був бідним, йому таки вдалось своєю письменницькою та журналістською працею виплачувати кредит за особняк та утримувати велику сім’ю.

похорон

Поховали його у так званому «готелевому гробівці» Мотелевських-Мотильчинських на Личаківському кладовищі. «Готелевими» називали місця для поховань, які здавались власниками в оренду для тимчасового поховання. Через п’ять років  польська влада надала дозвіл на поховання Івана Франка на сучасному місці. У 1932 році на могилі було встановлено пам’ятник роботи Володимира Литвиненка.

Новини від “Батяр” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/lvivbatyar
“Батяр” в Instagram :point_right: https://www.instagram.com/batyar.lviv

На основі: https://galinfo.com.ua/news/den_v_istorii__u_lvovi_pomer_ivan_franko_344548.html

Христина Карп'юк
Христина Карп'юк
Мешканка культурної столиці України. Львів'янка, яка пишається своїм містом. Маю, що розказати та чим закохати Вас у старовинне та водночас надзвичайно модернове місто Лева.

Most Popular

Recent Comments